Чи потрібен стимулятор росту при протруюванні посівного матеріалу озимих зернових?
Протруювання посівного матеріалу озимих стало правилом хорошого тону осінньої посівної. Окрім захисту, також рекомендується використання стимуляторів росту. Препарати-стимулятори, при грамотному застосуванні, дозволяють підвищити продуктивність культури та якість отриманої продукції.
Проростання зерна – один із найскладніших вегетаційних процесів. Молоденький паросток використовує усі сили на те, щоб прорости, долає дію багатьох негативних факторів, і тільки потім переходить на власне живлення з коріння. Так чому б йому не допомогти з цим, використавши стимулятори?
Стимулятори росту — комплекс біологічно активних речовин, мікро та макро елементів, фітогормонів, які стимулюють процеси росту. На ринку агропрепаратів чимало варіантів на основі хелатних форм мікроелементів, гуматів, витяжки із водоростей або композицій мікробіоти. В залежності від складу, такі продукти комплексно діють як на саму культуру, так і на ґрунт, в якому вона зростає.
А чи можна обійтися без стимуляторів росту, при посіві озимих зернових? Якщо ви хочете більше 5тонн врожаю, то краще подружитися із цими препаратами. Адже при невисокій вартості, 600-900грн/т, вони приносять чимало плюсів, що в грошовому еквіваленті, в 2-3 рази перевищує ціну препарату.
Саме використання стимуляторів росту, при протруюванні посівмату, особливо при пізніх строках посіву, дозволяє:
⁃ прискорити дружню появу сходів. Застосування стимулятора росту, разом із протруйником, дозволяє отримати однорідність посіву;
⁃ виростити достатню вегетативну масу до настання періоду зимівлі;
⁃ накопичити достатню кількість цукрів, що в свою чергу покращить морозостійкість;
⁃ сформувати більш розгалужену кореневу систему. Чим більш розгалужена коренева, тим більша площа живлення для рослини;
⁃ підвищити якість та кількість врожаю. Правильне внесення стимуляторів росту стимулює кущення рослини. А чим більше стебел, тим більше колосків і зерна на них;
⁃ підвищує стресостійкість культури до антропогенних, біологічних, кліматичних факторів.
Ми радимо, разом із протруйниками, використовувати стимулятори росту та мікродобрива. Закладіть основу майбутнього урожаю разом із стимуляторами!